„Sekret sukcesu leży w umiejętności przyjęcia punktu widzenia innych i patrzeniu na rzeczy zarówno z pozycji rozmówcy, jak i własnej” – słowa Henrego Forda stały się mottem przewodnim środowego spotkania w Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka. W obecności zaproszonych gości podsumowano realizację projektu pn. „Przebudowa ul. Jana Pawła II i Armii Poznań w Witkowie oraz budowa ul. Różanej w Witkowie i w Małachowie-Wierzbiczany” w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

w dsc 8410ttt

Na zaproszenie Samorządu Gminy i Miasta Witkowo na czele z Burmistrzem Marianem Gadzińskim i jego Zastępcą Markiem Wiatrowskim w zwieńczeniu jednej z największych inwestycji drogowej w historii Gminy uczestniczyli m.in.: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Zbigniew Dolata, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak, Radny Województwa Wielkopolskiego oraz Dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Poznaniu Łukasz Grabowski, Dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg w Poznaniu Paweł Katarzyński, Starosta Gnieźnieński Piotr Gruszczyński, Radni Powiatu Gnieźnieńskiego: Danuta Winiarska, Telesfor Gościniak i Andrzej Kwapich, Kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich w Gnieźnie Sylwia Rakowska, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Stanisław Dolaciński, Radni Rady Miejskiej w Witkowie: Renata Robaszkiewicz, Elżbieta Grabowska, Marian Walczak, Eugeniusz Czaplicki, Paweł Lisiak, Krzysztof Bykowski, Czesław Nowaczyk, Paweł Roszyk, Krzysztof Chołodecki i Marek Biadasz oraz Sławomir Begier z Nekli – właściciel firmy odpowiedzialnej za wykonanie inwestycji wraz projektantem Adamem Chmielewskim.

w dsc 8309eeee

w dsc 8347wwwe

Inicjatywę zainaugurował Burmistrz Marian Gadziński, przedstawiając charakterystykę Gminy. Kluczowe było również podsumowanie przebudowy ulicy – Armii Poznań i Jana Pawła II, które 1 stycznia 2023 r. uzyskały status drogi wojewódzkiej, a odcinek drogi przez centrum miasto stał się drogą powiatową. Włodarz Witkowa podziękował osobom bezpośrednio odpowiedzialnym za realizację tego zadania, a jednocześnie zakończenia wymagającego procesu inwestycyjnego. Jego finałem jest stworzenie wyczekiwanej przez mieszkańców bezpiecznej oraz funkcjonalnej infrastruktury drogowej.

 

- Po 20 latach starań, dzięki zaangażowaniu przyjaznych osób, doszło do sfinansowania tego zdania. W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim osobom, które miały wpływ i przyczyniły się do zrealizowania tak ważnego przedsięwzięcia. Dzięki tej inwestycji udało się zamienić kategorie dróg i spowodować, że tranzyt będzie mógł odbywać się z pominięciem centrum miasta, co z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców – podkreślał Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo.

w dsc 8425awwaa

W programie środowego wydarzenia nie zabrakło również występu artystycznego uczennic Szkoły Podstawowej nr 2 im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie, a przede wszystkim wizytacji inwestycji w terenie przy ul. Jana Pawła II.

w dsc 8385wwwaaa

Koszt inwestycji wyniósł 5.486.000,00 zł. Kwota finansowego wsparcia otrzymana w ramach Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych to 4.750.000,00 zł. Różnica w kwocie 736,000, 00 sfinansowana została z budżetu Gminy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia: www.witkowo.pl/galeria