Słowa „Tylko młodym być, więcej nic” stały się mottem przewodnim wyjątkowego Jubileuszu 20-lecia Zespołu Śpiewaczego „My Młodzi”, który odbył się 18 marca w Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie.

w g dsc 1431aaad

Początki Zespołu sięgają 2003 roku. Wówczas podczas corocznego spotkania seniorów wyrażono chęć utworzenia gminnego chóru. Misję stworzenia Zespołu ówczesny Burmistrz Krzysztof Szkudlarek powierzył Janinie Marciniak oraz Michałowi Bocheńskiemu. Po kilku miesiącach dyrygentką została Katarzyna Kurpiewska, która pracuje z Zespołem do dziś, choć pod nowym nazwiskiem Wieczorek. Zwieńczeniem pasma sukcesów był sobotni koncert, który spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Jubilatom na scenie towarzyszyli zaprzyjaźnieni muzycy: Andrij Melnyk – akordeon, Robert Błoszyk – klarnet, Paweł Głowacki – kontrabas.

w g dsc 1336ddd

W Sali wypełnionej po brzegi nie zabrakło również wielu zaproszonych gości. Wśród nich byli także m.in.: przedstawiciele Samorządu Gminy i Miasta Witkowo na czele z Burmistrzem Marianem Gadzińskim, jego Zastępcą Markiem Wiatrowskim oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej Piotrem Jóźwikiem.  

w g dsc 1491ssf

Po muzycznej uczcie włodarze Witkowa wręczyli członkom Zespołu kwiaty, pamiątkowy grawerton oraz nagrodę finansową w formie bonu w kwocie 2 tysięcy złotych do wykorzystania w działalności statutowej.

w g dsc 1521mmnn

- Z ogromną radością składamy serdeczne gratulacje z okazji Jubileuszu 20-lecia Zespołu Śpiewaczego „My Młodzi”. Pragniemy podziękować wszystkim Artystom, którzy występowali i występują w Zespole za pełną pasji i zaangażowania pracę na rzecz witkowskiej kultury oraz godne reprezentowanie naszej Gminy. Państwa działalność to drogocenny skarb, który należy przekazywać nowym pokoleniom oraz gwarancja zachowania naszej lokalnej tożsamości. Wyrażamy nadzieję, że miłośnicy pięknej muzyki i śpiewu dalej będą mogli podziwiać działalność Zespołu Śpiewaczego „My Młodzi”. Jednocześnie życzymy owocnej realizacji pasji, kolejnych lat działalności oraz osiągnięcia wszystkich zamierzonych celów – podkreślali samorządowcy w specjalnie przygotowanym na tę okazję adresie.

w g dsc 1541ssss

Po licznych życzeniach oraz prezentach Jubilaci, zaproszeni goście oraz grono sympatyków Zespołu udali się na spotkanie przy kawie, na którym królował urodzinowy tort.   

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia: www.witkowo.pl/galeria