10 drużyn wzięło udział w Turnieju Piłkarskim Osiedli i Sołectw Gminy Witkowo, który 20 maja zawitał na orlika przy ulicy Wrzesińskiej. Wszystko to w ramach zbliżającego się Dnia Dziecka. Organizatorem przedsięwzięcia był Samorząd Gminy i Miasta Witkowo przy współpracy z Animatorem boiska „Orlik 2012” w Witkowie oraz partnerami, którymi byli: Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Witkowie, Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, GKS Vitcovia Witkowo, Akademia Futbolu 92, Witkowska Liga Halowa oraz Firma Zerpol. Inicjatywa została zorganizowana w ramach programu „Organizator sportu w środowisku wiejskim”, realizowanego w Gminie Witkowo.

w g dsc 10004nnn

W blasku słońca oraz przy pięknej scenerii popularnej strzelnicy na liczne grono uczestników czekały również inicjatywy towarzyszące. O słodki kącik oraz hot-dogi zadbała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Borysa w Witkowie, a watę cukrową i popcorn serwowała Rada Rodziców Przedszkola Miejskiego „Bajka”.

w g dsc 9893aaww

w g dsc 9906fff

w g dsc 9889sessb

Po kilkugodzinnej rywalizacji, której przyświecała przede wszystkim integracja i propagowanie zdrowego stylu życia, wyłoniono najlepsze ekipy.

w g dsc 9870ww3

W grupie starszej z pierwszego miejsca cieszyli się zawodnicy Osiedla nr 2, którzy w dwumeczu okazali się lepsi od reprezentacji Mielżyna.

w g dsc 9922bbb

w g dsc 9857hhhh

Równie dobrze radzili sobie również ich młodsi koledzy, wśród których najlepsi okazali się piłkarze Ćwierdzina I. Pozostałe miejsca na podium przypadły Orłom z Ruchocinka oraz Ćwierdzinowi II.

w g dsc 10002qq2qq

Doceniono również najmłodsze roczniki, które po meczu pokazowym otrzymały pamiątkowe puchary.

w g dsc 9960mmmmd

Zwieńczeniem sportowej zabawy było wręczenie medali, statuetek i nagród rzeczowych zarówno w kategoriach drużynowych, jaki i indywidualnych.

w g dsc 9935awaa

Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo Marian Gadziński, który podczas zmagań podkreślał istotę integracji mieszkańców Gminy oraz popularyzacji spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Wyraził również nadzieję, że inicjatywa ta będzie kontynuowana w przyszłości.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia: www.witkowo.pl/galeria