Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo zaprasza organizacje pozarządowe oraz inne podmioty działające na rzecz przeciwdziałania przemocy domowej do zgłaszania swoich przedstawicieli – do udziału w pracach Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Witkowie
Na podstawie art. 9a ust 1-3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy domowej (Dz. U. z 2024 r. poz. 1693 ze zm.) oraz Uchwały Nr LVII/410/2023 Rady Miejskiej W Witkowie z dnia 1 sierpnia 2023 r. w sprawie określenia trybu i sposobu powoływania i odwoływania członków Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Witkowie (Dz. Urz. Woj. Wielkopolskiego z 2023 r. poz. 7406)
- Do Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Witkowie mogą być zgłaszani przedstawiciele funkcjonujących na terenie gminy i miasta Witkowo organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów, działających na rzecz przeciwdziałania przemocy domowej.
- W zgłoszeniu należy podać: Nazwę i adres organu dokonującego zgłoszenie, Imię i nazwisko przedstawiciela, Dane kontaktowe przedstawiciela, Oświadczenie przedstawiciela o wyrażeniu zgody na powołanie w skład Zespołu, Oświadczenie przedstawiciela o wyrażeniu zgody na przetwarzanie jego danych osobowych dla celów związanych z uczestnictwem w pracach Zespołu.
- Zgłoszenie podpisują upoważnieni do składania oświadczenia woli przedstawiciele zgłaszającego.
- Zgłoszenie przedstawiciela w formie pisemnej należy przesłać na adres Urzędu i Gminy Witkowo, ul. Gnieźnieńska 1, 62 – 230 Witkowo do dnia 24 kwietnia 2026 r.
Ponadto Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo informuje, że posiedzenia Zespołu Interdyscyplinarnego odbywać się będą w zależności od potrzeb, jednak nie rzadziej niż raz na dwa miesiące. Udział w posiedzeniach Zespołu Interdyscyplinarnego jest obowiązkowy oraz nieodpłatny - odbywa się w ramach realizacji przez wyznaczone osoby swoich obowiązków służbowych lub zawodowych.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 61 642 90 97 wew.110
Wybór zostanie dokonany biorąc w szczególności pod uwagę zakres realizowanych przez organizacje zgłaszające zadań na rzecz przeciwdziałania przemocy domowej. Z wybranymi podmiotami Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo zawrze odpowiednie porozumienie. Członków Zespołu Interdyscyplinarnego powołuje Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo w drodze zarządzenia.
