Delegacja z Czech i Słowacji w Urzędzie Gminy i Miasta Witkowo

Drukuj

Od 27 listopada na terenie naszej Gminy przebywa delegacja z Czech i Słowacji. Obecność przedstawicieli tych państw jest efektem projektu ERASMUS+ "Woda=mądrość i działanie", realizowanego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mielżynie.

Sam projekt i realizowane w związku z nim działania zostały podzielone na pięć obszarów tematycznych:
1. Woda w liczbach i lokalizacjach (geografia, matematyka).
2. Woda – dom roślin i zwierząt (biologia, chemia i fizyka).
3. Woda – miejsce wspomnień i marzeń (historia, literatura, języki).
4. Woda jako doświadczenie (kultura ciała).
5. Woda w rzeczywistości wirtualnej (praca z technologią informacyjną, informatyka).

ersamus1

ersamusW czasie pobytu goście spotkali się m.in. z przedstawicielami witkowskiego samorządu: Burmistrzem – Marianem Gadzińskim, Przewodniczącym Rady Miejskiej w Witkowie – Piotrem Jóźwikiem, Inspektorem ds. oświaty Marzeną Polak oraz Dyrektorem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mielżynie – Urszulą Potaś. W trakcie krótkiego wystąpienia Włodarz Gminy przedstawił charakterystykę Naszej Gminy i lokalnego samorządu.

Wizyta przebiegała w miłej atmosferze, a zagraniczni goście byli pod wrażeniem lokalnej infrastruktury, wydarzeń kulturalnych organizowanych przez witkowski samorząd i ogólnego poziomu rozwoju Gminy. Pozostaje żywić nadzieję, że nie była to ostatnia wizyta tych zagranicznych gości.

Jesteś tutaj Delegacja z Czech i Słowacji w Urzędzie Gminy i Miasta Witkowo