Witkowianka z medalami Światowych Igrzyskach dla Osób po Transplantacji

Print

 

Agnieszka Miczyńska powróciła niedawno z Hiszpanii, gdzie brała udział w XXI Światowych Igrzyskach dla Osób po Transplantacji.

Na ogólną liczbę 2 000 uczestników, Polskę na tych zawodach reprezentowało 23. zawodników, a wśród nich właśnie Pani Agnieszka. Mieszkanka naszej Gminy zdobyła w sumie 3 medale: srebro w chodzie sportowym na dystansie 3 km, srebro w darcie oraz brąz w biegu na 800 m.

Witkowianka z medalami Światowych Igrzyskach dla Osób po Transplantacji

Agnieszka Miczyńska biega mniej więcej od roku. W tym czasie udało się jej dostać  do grupy kwalifikującej się do reprezentacji osób biorących udział w XXI Światowych Igrzyskach dla Osób po Transplantacji, które odbywały się od 25 czerwca do 2 lipca tego roku. Powróciła z nich z medalami i ambitnymi planami udziału w kolejnych tego typu zawodach we Włoszech na Sardynii. Pani Agnieszka zdradziła również, że myśli  o udziale w „Biegu po Nowe Życie”, który odbędzie się w Warszawie już 24 września. „Bieg po Nowe Życie” to projekt społeczny na rzecz promocji działań prozdrowotnych i edukacji w zakresie transplantacji narządów oraz aktywizacji społeczeństwa  do świadomego oddawania narządów do przeszczepu i przeszczepu rodzinnego.
Od sześciu lat w Wiśle i Warszawie spotykają się gwiazdy ekranu, dziennikarze i sportowcy oraz osoby po transplantacji, którzy startując w marszu nordic walking wspierają ruch transplantacyjny. Pani Agnieszka także jest po przeszczepie. Gratulujemy sportowego sukcesu i już teraz życzymy powodzenia w kolejnych startach.

Gallery

Jesteś tutaj Witkowianka z medalami Światowych Igrzyskach dla Osób po Transplantacji