konkurs parki1 6

9 stycznia br. w Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie odbył się III etap (parkowy) XIX edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

W dzisiejszym etapie III zwanym parkowym wzięli udział uczniowie z następujących szkół:

• Szkoła Podstawowa w Wilczynie – Wilczogórze,
  • Szkoła Podstawowa w Powidzu,
  • Szkoła Podstawowa w Ostrowitem,
  • Szkoła Podstawowa w Budzisławiu Kościelnym,
  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Borysa w Witkowie.konkurs parki1 3

Wszystkie te szkoły znajdują się na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego.

konkurs parki1 4

konkurs parki1 7

konkurs parki1 2

Dzisiejszy konkurs odbył się pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo ­– Mariana Gadzińskiego.

Werdykt Jury wyglądał następująco:

I miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Budzisławiu Kościelnym,

II miejsce przypadło uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Borysa w Witkowie,

III miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Ludwiki Jakubowicz w Ostrowitem.

Szkoła w Budzisławiu Kościelnym będzie reprezentowała Powidzki Park Krajobrazowy w zmaganiach wojewódzkich.

konkurs parki1 1

konkurs parki1 5

Fundatorami nagród w dzisiejszym konkursie byli: Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo, Związek Gmin Powidzkiego Parku Krajobrazowego, Nadleśnictwo Gniezno, Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Borysa W Witkowie.

Nagrody wręczyli: Z – ca Burmistrza GiM Witkowo – Marek Wiatrowski, Wójt Gminy Wilczyn – Grzegorz Skowroński, Sekretarz GiM Witkowo – Alicja Wentland, Karolina Łachowska z Nadleśnictwa Gniezno, Wiesław Goll, Michał Goll, Tomasz Wykner z Koła Łowieckiego „Leśnik” oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Borysa w Witkowie – Marian Łukowski.