Miłość, cierpliwość, kompromis i wytrwałość – to recepta na udane, długie i szczęśliwe wspólne życie małżeńskie według par z terenu Gminy i Miasta Witkowo, które 5 grudnia uroczyście obchodziły jubileusz pożycia małżeńskiego. Medale nadane przez Prezydenta RP wręczył dostojnym jubilatom Włodarz Gminy.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. którą odprawił Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Bogdan Wojtuś – Biskup Senior Archidiecezji Gnieźnieńskiej w asyście Proboszcza Witkowskiej Parafii ks. Kanonika dr. hab. Franciszka Jabłońskiego przy koncelebrze Księdza Prefekta Juliana Wawrzyniaka.

W uroczystości oprócz zacnych Jubilatów udział wzięli także przedstawiciele władz samorządowych, na czele z Burmistrzem – Marianem Gadzińskim, jego Zastępcą – Markiem Wiatrowskim, Przewodniczącym Rady Miejskiej – Piotrem Jóźwikiem, Wiceprzewodniczącym – Marianem Walczakiem, Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego – Alicją Wentland. Nie zabrakło oczywiście najbliższej rodziny Jubilatów.

Jubileusz Złotych Godów obchodzili Państwo:

Halina i Bogusław Adamiakowie,

Stefania i Stanisław Wareńczakowie,

Marianna i Leszek Wichniewiczowie,

Urszula i Jerzy Wituccy.

Jubileusz Diamentowych Godów świętowali z kolei Państwo:

Barbara i Jan Blaszyńscy,

Janina i Mieczysław Chmielowie,

Krystyna i Kazimierz Kobielscy,

Irena i Stanisław Kozielscy,

Irena i Bolesław Krysztofiakowie,

Teresa i Józef Szczygielscy.

Po uroczystej mszy św. małżonkowie wraz z przedstawicielami władz samorządowych udali się do Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka, gdzie odbyła się druga część Jubileuszu.

Na wstępie Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Alicja Wentland przywitała Jubilatów i wszystkich przybyłych gości, po czym głos zabrał Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo.

Włodarz w swoim wystąpieniu nie szczędził słów uznania dla Jubilatów. Podkreślił, że tak zacny Jubileusz zawarcie małżeństwa to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Złożona przysięga zobowiązuje do bycia ze sobą na dobre i na złe, chociaż wiele bywa w życiu przeciwności. W dzisiejszych czasach jest to wzór do naśladowania dla młodszych pokoleń. Gratuluję wspólnie przeżytych chwil i życzę kolejnych lat w zdrowiu, szacunku i miłości –  życzył Burmistrz Marian Gadziński.

W dalszej części uroczystości Burmistrz Gminy i Miasta, jego Zastępca, Przewodniczący oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej uhonorowali Jubilatów medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za Długoletnie Pożycie Małżeńskie oraz wręczyli wszystkim listy gratulacyjne. Każda z pań otrzymała też piękną różę, jako symbol wieloletniej niestrudzonej miłości.

Po części oficjalnej Zespół Śpiewaczy „My Młodzi" odśpiewał głośne „sto lat", a następnie dał krótki koncert okolicznościowy. W tym czasie uczestnicy uroczystości zasiedli do stołu smakując okolicznościowy tort, przygotowany specjalnie na ten wyjątkowy dzień.

Z okazji Jubileuszu pożycia małżeńskiego, raz jeszcze składamy najserdeczniejsze życzenia miłości, wierności, cierpliwości i doczekania kolejnych pięknych rocznic wspólnego życia.