w dziendziecka1 5

1 czerwca świętujemy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji Samorząd Gminy i Miasta Witkowo zorganizował dla najmłodszych mieszkańców Festyn, który odbył się na terenach zielonych przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Witkowie.

w dziendziecka1 10

Współorganizatorami imprezy byli: Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Witkowie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Lotnictwa Polskiego w Witkowie, Przedszkole Miejskie „Bajka”, Kurkowe Bractwo Strzeleckie, Lotnicza Sekcja Modelarska „POD WITKOWSKIM NIEBEM” oraz Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

w dziendziecka1 2

Otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo – Marian Gadziński, który powitał zebrane dzieci, życząc z okazji ich Święta dużo zdrowia, szczęścia, spełnienia najskrytszych marzeń oraz mnóstwa uśmiechu i beztroskiej zabawy. Jednocześnie zaprosił wszystkich zebranych na zbliżające się DNI WITKOWA które odbędą się w dniach 15-16 czerwca br. na Placu Targowym w Witkowie.

w img 8209

Dzieci otrzymały m.in. słodkie upominki za udział w konkurencjach rekreacyjno-sportowych. Poszczególne zabawy przygotowały nauczycielki z Przedszkola Miejskiego „Bajka”.

W tym roku sponsorami Imprezy byli: Bank Spółdzielczy, Gminna Spółdzielnia „SCh”,  Spółdzielnia Kółek Rolniczych, Marek Szuba – Hurtownia Papiernicza z Gniezna, Hurtownia Sportowa „Piast” z Gniezna, Firma Usługowa „ELPOS” z Gniezna, Katarzyna i Wiesław Wojtyrowie z Witkowa, Usługi Rozrywkowo-Kulturalne Andrzeja Kaszuby z Kalisza, natomiast Radni Rady Miejskiej w Witkowie ufundowali dla najmłodszych dla „ochłody lody”.

w dziendziecka1 4

w img 8162

W trakcie Festynu można było skorzystać z różnych atrakcji, między innymi: dmuchanych zamków,  „bandżo”, kul wodnych, itp.

w img 8067

Dodatkowo Rada Rodziców Przedszkola Miejskiego „Bajka” w Witkowie przygotowała  kiermasz, w trakcie którego można było zakupić domowe wypieki oraz napić się herbaty lub kawy.

w dziendziecka1 1

Lotnicza Sekcja Modelarska „POD WITKOWSKIM NIEBEM” zorganizowała wystawę oraz I Zawody Modeli Szybowców Halowych Klasy  F - 1 N  o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo.  Witkowskie Orły spisały się na medal,  a nawet na kilka medali.

w dziendziecka1 6

w img 8226

Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Witkowie przeprowadziło turniej strzelecki z broni pneumatycznej dla dzieci i młodzieży w którym wystartowało 58. uczestników.

W południe odbyło się także wręczenie pucharów i medali w V Dziecięcych Zawodach Wędkarskich „Kubuś 2019”, które dla najmłodszych zorganizowało Koło Wędkarskie „Kubuś”

w dziendziecka1 8

w dziendziecka1 9

W czasie trwania imprezy zawitała do Witkowa również Grupa Motocyklistek i Motocyklistów z Witkowa oraz Grup Zaprzyjaźnionych. Najmłodsi Witkowianie mogli zrobić sobie nie tylko pamiątkowe „fotki” przy pojazdach, ale również odbyć krótką przejażdżkę. 

Na następną imprezę najmłodszym przyjdzie poczekać cały rok.

W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie przy organizacji Gminnego Dnia Dziecka.

Zapraszamy do galerii