7 lutego 2019 r. w sali widowiskowej Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie gościliśmy grupę teatralną działającą przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kłecku.

w spektaklkłecko 10

Zaproszeni goście wystawili dla zebranej publiczności spektakl pt. Poszli Ci, którzy powinni na motywach sztuki Gerarda Górnickiego, w adaptacji Leszka Wojtaszka. Sztuka była wystawiona tylko raz w teatrze poznańskim w 1978 roku, oraz trzykrotnie w Kłecku. Widowisko nawiązuje bezpośrednio do wydarzeń, które miały miejsce na ziemiach kłeckich i okolicy zimą, na przełomie lat 1918/1919, w czasie trwającego Powstania Wielkopolskiego. Opisuje wydarzenia historyczne, jednak fakty są z niesamowitym smakiem wplecione pomiędzy normalne życie. Sceny miłosne i komiczne sprawiają, że sztukę ogląda się z wielką przyjemnością.

w spektaklkłecko 3

Tak też było w czwartkowy wieczór, witkowskiej publiczności na pewno pozostanie on w pamięci.

w spektaklkłecko 8

Bardzo dziękujemy aktorom z zaprzyjaźnionego Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kłecku za uczynienie go wyjątkowym.