Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka wszystkim tym, którzy społecznie i zawodowo pełnią zaszczytną służbę pożarniczą dla dobra obywateli, przekazuję najszczersze wyrazy uznania i podziękowania.

Praca strażaka związana jest z niebezpieczeństwem, trudem, poświęceniem. Walczycie z pożarami lasów, obiektów mieszkalnych i produkcyjnych, podejmujecie interwencje w wypadkach komunikacyjnych, usuwacie zagrożenia chemiczne i ekologiczne. Jesteście zawsze tam, gdzie jest to konieczne i gdzie potrzebna jest pomoc.

Międzynarodowy Dzień Strażaka

Z okazji Dnia Strażaka wszystkim druhnom i druhom z terenu Gminy i Miasta Witkowo składam gorące podziękowania za codzienną pracę i służbę, dzięki której możemy czuć się bezpiecznie. W pełni doceniam Waszą odwagę i profesjonalizm. Dziękuję za to, że dajecie tak niezbędny w dzisiejszym świecie przykład poświęcenia na rzecz drugiego człowieka.

Życzę bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Niech św. Florian otacza Was swoją opieką w wypełnianiu strażackiej powinności, a ta trudna służba niech będzie źródłem satysfakcji i powodem do dumy.

Ze strażackim pozdrowieniem

Burmistrz Gminy i Miasta Witkowo
Marian Gadziński