8 marca br. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji w Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka odbyły się dwa koncerty greckiego zespołu „Mythos”, na które przybyło ponad 600 Pań z terenu Gminy i Miasta Witkowa.

Mythos to grecka grupa wokalno-instrumentalna. Zespół zaprezentował program przedstawiający muzykę grecką od dawnej pieśni do współczesnych przebojów i utworów własnych. Mogliśmy usłyszeć pieśni oraz melodie najbardziej znanych greckich kompozytorów – Mikisa Theodorakisa, któremu sławę przyniosło m. in. skomponowanie muzyki do filmu Michaela Cacoyannisa pt. „Grek Zorba”. Skład zespołu stanowią rodowici Grecy, doświadczeni muzycy i wokaliści występujący już wiele lat na scenach Grecji, Polski, Niemiec, Szwecji, Francji, Holandii.

Miłym akcentem koncertów były życzenia od Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo – Mariana Gadzińskiego, które Panie otrzymały wraz ze słodkim upominkiem od grupy Radnych Rady Miejskiej w Witkowie. Publiczność doskonale się bawiła i aktywnie uczestniczyła w koncercie, o czym świadczył wspólny taniec – grecka zorba. Na zakończenie przyszedł czas na chwilę przy pysznym cieście i kawie.

Ilość emocji oraz miłych wspomnień związanych ze słoneczną Helladą z pewnością sprawiły, że ten wieczór na długo pozostanie w pamięci przybyłych Pań.